Meniu
Prenumerata

antradienis, liepos 1 d.


Komentarai
KOMENTARAS
Kai korupcija traukiasi, mažėja ilgos paslaugų eilės
Ekonomisto akimis korupcija iškreipia racionalius ekonominius sprendimus ir sujaukia efektyvų resursų paskirstymą. Tai reiškinys, kai viešąją galią turintys subjektai siekia asmeninės ar grupinės naudos mainais už sprendimus, prieštaraujančius visuomenės ekonominiam efektyvumui ir gerovei.
Komentarai
KOMENTARAS
Kaip užtikrinti nacionalinį saugumą, jei visuomenė emociškai nutolusi nuo valstybės?
Visuomenės socialinis susiskaldymas ir emocinis nutolimas nuo valstybės kelia grėsmę nacionaliniam saugumui. Todėl kyla klausimas, ar karinė galia gali užtikrinti valstybės saugumą, jei visuomenė jaučiasi atskirta, neįtraukta ir nepasitikinti savo valstybe?
Komentarai
KOMENTARAS
Ką daryti, kad akademikai dirbtų Lietuvai, o ne tik prestižiniams žurnalams?
Geopolitinis pasaulio žemėlapis keičiasi: karas Ukrainoje, augančios hibridinės grėsmės, neslopstantis populizmas ir didėjantis nepasitikėjimas demokratinėmis institucijomis. Tokioje situacijoje Lietuvai reikalingas ne tik fizinis saugumas ar politinė vienybė, bet ir stiprus intelektinis pagrindas sprendimų priėmimui. Tačiau ar jį turime?
Komentarai
KOMENTARAS
Kelią skinasi Regionų ministerija – ar tikrai padės regionams?
Lietuvoje jau kurį laiką svarstoma įsteigti naują centrinio lygmens valdžios instituciją – Regionų ministeriją. Ši iniciatyva esą galėtų tapti įrankiu, padedančiu stiprinti regioninę politiką, gerinti viešųjų paslaugų prieinamumą ir koordinuoti skirtingų sektorių veiksmus vietos lygmeniu. Tačiau kritikų balsai perspėja apie galimą biurokratijos augimą ir neaiškų tikėtiną efektą. Tad kokie yra pagrindiniai argumentai „už“ ir „prieš“ bei kokios praktinės sąlygos turėtų būti įgyvendintos, kad šis sumanymas nenuviltų?
Komentarai
KOMENTARAS
Alternatyvūs biudžeto pajamų šaltiniai ir elgseną keičiantys mokesčiai: pamokos Lietuvai
Lietuvoje aktyviai diskutuojama, kaip papildyti biudžetą, nevarginant darbo pajamų ir įmonių pelno mokesčiais. Daugelis šalių pastaraisiais dešimtmečiais diversifikavo mokesčių bazę ir skyrė daugiau dėmesio nekilnojamojo turto, vartojimo bei aplinkosauginiams mokesčiams. Ypač akcentuojami elgseną koreguojantys mokesčiai, kurie ne tik papildo iždą, bet ir skatina visuomenei naudingus įpročius – sveikesnį gyvenimo būdą ir tvaresnį vartojimą.
ŽYMA
ARŪNAS BURINSKAS